6 YAŞ ZEKA OYUNLARI

ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA OYUNLARININ ÖNEMİ

Sadece zeka oyunları değil, tüm oyunlar çocukların gelişiminde önemli rol oynar. Oyun, çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerinde önemli role sahip organik bir araçtır. Oyuna konu olan çeşitli materyallere de oyuncak diyoruz. Günümüzde bu oyuncaklara teknolojik araçlar da dahil oldu. Örneğin, bilgisayar ve tabletler yetişkinler için iş aracı olsa da çocuklar için oyuncaktan daha fazlası değildir. Çocuklar bu oyuncakları kurallı veya kuralsız kullanarak hayal güçlerini geliştiriyor. Oyun, çocuklar için bir deney sahası; bir prova alanı gibidir. Özellikle ergenlik çağına kadar çocuklar için en iyi öğrenme yöntemi oyunlardır.

Çocuğunuz 6 yaşındaysa rehber niteliğinde harika bir yazı okumaya hazır olun! 6 yaş zeka oyunları sayfasında çocuğunuzun yaşına uygun 6 adet zeka oyunundan bahsedeceğim ama öncesinde 6 yaşın zihinsel özelliklerini hatırlayalım:

6 yaşındaki çocuklar artık düzenli bir şekilde okula gidebilirler. Bu yaşta somut düşünme ön plandadır. Bununla birlikte zaman, uzay ve sayı kavramları oturmaya başlar, dil gelişimleri de hızlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir