Zeka Kartları Hakkında

Sağ Beyin Bebek Zeka Kartlarının nasıl uygulanacağı, bebek gelişim ve anne takip cetveli gibi materyaller ile kutularımız içerisinde ayrıntılı olarak sunulmuştur. Ama burada da bu konuları anlaşılacak kadar anlatmayı faydalı buluyoruz.

Erken Çocuk Eğitimi aslında çok sevimli bir kavram değil. Çünkü eğitim kavramı bile biraz garip duruyor. Erken çocuk eğitimi aslında bir eğlence ve etkinlik olarak ele alınmalıdır. Aslında bizler eğitim kurumlarının en büyük hatasını 2E KURALI’na uymamak olduğunu sürekli olarak belirtiyoruz. Yaptığımız öğretmen eğitimlerinde bunu hep önemle belirtiriz. Nedir bu kural?

Eğitim %30 – Eğlence %70 olmazsa o sistemi devam ettiremezsiniz. Çünkü çocukların gençlerin beyni ve bedenleri sıralarda oturmak için yaratılmamıştır. Hormon dengeleri buna uygun değildir. Lütfen sizler bile bir hafta sonu mesleki eğitim kursunda nasıl sıkıldığınızı hatırlayın. Yüksek Lisans ve Doktora derslerini hatırlayın. Kendiniz katlanamadığınız hiçbir şeyi çocuklardan beklemeyin.

Sağ Beyin Bebek Zeka Kartlarını kullanırken dikkat edeceğimiz ana ilkeler nelerdir?

1- Günde 3 seans kullanacağız.

2- Hiçbir seans 3 dakikayı geçmeyecek

3-Her seansta göstereceğiniz set kutuda belirtilmiştir.

4-Çocuğumuzu dokunarak ona sarılarak sevgimizi göstereceğiz ve ne kadar başarılı ve zeki olduğunu hissettireceğiz.

5- Zeka Kartı uygulamaları ardından fiziksel bir pekiştireç vermeyeceğiz.( Şeker vb)

İşte bu kadar basit uygulan bu setler ile günde sadece 10 dakika ayırarak çocuğunuzun gelişimine büyük katkı sunacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir