Zeka Oyunları ile dikkat ve algılama becerinizi güçlendirin.

Zeka Oyunları ile

Dikkat ve algılama becerinizi Güçlendirin.
Konsantrasyon ve Analiz Yeteneğinizi Artırın.
Problem Çözme yeteneğinizi Yükseltin.
Hayata farklı açılardan bakın.
Zekanızı geliştirin.

Kurumunuzda Zeka Oyunlarını uygulamak istiyorsanız öğretmen eğitimi ve yayın desteği sunuyoruz. Bir eğitim kurumunda ders programının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz,bu sebeple verdiğimiz tüm eğitimler ardından kurumlara danışmanlık desteği sunuyoruz. Böylece öğretmenlerimiz aldıkalrı eğitim ardından sınıf içerisindeki uygulamalarda karşılaştıkları sorunları rahatlıkla çözebiliyor ve idarecilerimiz de sorunsuz bir eğitim ortamını sahip oluyor. Öğrencilere kalansa her zaman ki gibi eğlenerek öğrenmek.

21. yüzyıl Zekâ Çağı olarak adlandırılır. Son 50 yıl içerisinde tüm insanlık tarihi süresince ortaya çıkan icat ve üretimden çok daha fazlası gerçekleşti.

Sağlık, iletişim, haberleşme, makine, silikon, gıda ve daha birçok alanda gerçekleşen teknoloji devrimleri sonucunda önceki yüzyıllarda yaşayan insanlara oranla büyük imkânlara sahibiz. Elbette her şey tozpembe değil ve insanlık birçok sorunla uğraşmaya devam ediyor.

Gelecekte daha mutlu topluluklar ve daha kaliteli bir yaşam ancak zekâsını geliştiren ve yararlı bir şekilde kullanan, sağlam değerlere sahip bir gençlikle mümkün olacaktır.

İnsanın limiti yoktur. Zeki insan, her gün yeni bilgi ve beceriler edinerek, donanımını güncelleyen, gelişen ve değişen kişidir. Zekâmız da diğer becerilerimiz gibidir, ancak önem ve imkan verirsek gelişir.

Amerika Birleşik Devletleri Berkeley Üniversitesi’nden Dr. Silvia BUNGE ve bir grup bilim insanı 7-10 yaşları arasındaki bir grup çocukla 8 hafta süresince haftada iki kez zekâ oyunları çalışması yapmışlar. Yapılan çalışmalar sonunda çocukların IQ düzeylerinde ortalama 13 puanlık artış yaşandığını belirlemişler. Araştırmalar normal zekâ seviyesindeki bir çocuğun parlak zekâ, parlak zekâ seviyesindeki bir çocuğun ise üstün zekâlı seviyesine çıkabileceğini göstermektedir.

Zekâ Oyunları ne IQ ölçer ne de bilginizi sınar. Ama eğlenceli bir vakit geçirirken IQ seviyenizin gelişmesine katkı sunar. Zaten insan, yeniliğe karşı ilgili ve değişime karşı istekli olduğu sürece başarılı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir