Biz Kimiz

“Zeki olmayan çocuk yoktur ihmal edilmiş çocuk vardır.”

Zekakartlari.com, Zeka Çocuk Akademisi Yayınevine bağlı bir blog sitesidir. Yayınevimiz Türkiye genelinde öğretmen eğitimleri veren öncü kuruluşlardandır. Özellikle sağ beyin eğitimi üzerinde uzmanlaşmış eğitimciler ile birlikte bir çok alanda eğitimler veriyoruz. Güçlü Hafıza Teknikleri, Hızlı Okuma, Zeka ve Dikkat Geliştirme, Zeka Oyunları bu eğitimler içinde en çok yoğunlaştığımız alanlardır. Tüm dünyanın konuştuğu “sağ beyin devrimini” gerçekleştirmek için bizler de ülkemiz adına çalışıyoruz.

“Sağ beyin kutsal bir armağan, sol beyin ise sadık bir hizmetçidir. Armağanı unutmuş, hizmetçiyi ise onurlandıran bir toplum yarattık.”   (A.Einstein)

Bizler hayatının büyük bir bölümünü öğrencileriyle birlikte geçiren öğretmenleriz. Onların gelişimi için gereken oyunları ve etkinlikleri özenle seçtik fakat  bu siteyi sadece çocuklar için yapmadık. Bu sitede ailecek neşe dolu vakitler geçirmenizi sağlayacak bir çok materyal ve öneri bulacaksınız.

Eğitim, bir gelecek mimarlığıdır. Eğitimciler olarak ülkemizin daha güzel yarınları olması için çalışıyoruz. Hepimizin ortak isteği öğrencilerimizin mutlu ve başarılı bireyler olması. Ülkemiz eğitimde hızlı bir dönüşüm yaşıyor. Yeni, farklı ve faydalı işler yapmak isteyen özel eğitim kurumlarının sayısı da her geçen gün artıyor. İşte biz tam da bu noktada kurumlara seminer ve yayın desteği sunuyoruz. Bu eğitimlerimiz sırasında bir çok oyun denedik ve şu sonuca vardık: “Oyun en etkili öğrenme metodudur.”

Özellikle erken yaşlarda çocukların nitelikli sorularla, problem durumlarıyla karşılaşması gerekmektedir. Sitemizdeki oyunların hepsi  Zeka ve Dikkat Gelişimini desteklemektedir. Oyunların tanıtım videolarını dikkatlice izlemenizi öneriyoruz.

www.zekaoyuncak.com

“80 yaş altı tüm çocuklar için”

Mutlu kalın 🙂

ZEKA ÇOCUK AKADEMİSİ EĞİTİM PROGRAMLARI VE YAYINLARI

-ZEKA OYUNLARI

-ZEKA KARTLARI – BEBEK ZEKA KARTLARI

-ZEKA VE DİKKAT GELİŞTİRME

-MENTAL ARİTMETİK

-YÜKSEK HIZLI OKUMA

-GÜÇLÜ HAFIZA TEKNİKLERİ

-MİS MATEMATİK (Matematik İle Sanat)